Letnia Szkoła Sztucznej Inteligencji

Żeby nie zwariować od nadmiaru mocnych wrażeń, jakich dostarcza polityka, ale także aby nie dostać w upalne dni wakacyjnego rozmiękczenia mózgu - warto czasem na chwilę zająć umysł czymś mniej emocjonującym i mniej doniosłym, niż troska o przyszły kształt Rzeczpospolitej, ale jednocześnie nie tak bardzo rozleniwiającym, jak wybór opalania na plecach albo na brzuchu :-)

Proponuję Letnią Szkołę Sztucznej Inteligencji.Głupoty mamy wokół co niemiara, więc może przyda się trochę inteligencji?
Nawet sztucznej!

Zatem zapraszam i zachęcam!

Sztuczna inteligencja wielokrotnie gościła już w moich wpisach na tym blogu. Spis tych wpisów (wraz z linkami pozwalającymi natychmiast sięgnąć do odpowiednich tekstów) znaleźć można tutaj.

Ale komu się chce latem czytać?

Na plaży jest zbyt jaskrawe słońce, w górach podczas wspinaczki brakuje trzeciej ręki (albo chwytnego ogona), żeby przytrzymać przed oczami laptop albo tablet z czytanym tekstem, podczas jazdy samochodem trzeba patrzeć na drogę, nawet jeśli jedyny widok, na jaki możemy liczyć, to widok zderzaka samochodu jadącego przed nami...

I jak tu w takich warunkach korzystać ze Szkoły - nawet na tak intersujący temat, jak elementy sztucznej inteligencji?

Otóż jest sposób!

Krótkie (dwuminutowe!) pogadanki na ten temat nadaje przez całe lato dwa razy w tygodniu rozgłośnia radiowa RMF Classic. Kolejnych mikro-lekcji proponowanej "szkoły" słuchać można w każdy wtorek i czwartek około godziny 9:10.

Można tego słuchać na plaży pod palącym słońcem, ale także w Leśniczówce Pranie podczas ulewnego deszczu. Można podczas słuchania mieć ręce zajęte wspinaczką, sterowaniem jachtem albo jednym z tych frywolnych zajęć, którym z przyjemnością oddajemy się podczas wakacji. Mikro-pogadanki (powtarzam: dwuminutowe) nie przeszkadzają w prowadzeniu samochodu ani w grzybobraniu.

Zapraszam i zachęcam!

A jeśli komuś nie odpowiada termin emisji (przypominam: w każdy wtorek i czwartek około godziny 9:10) - to można sięgnąć do zbioru ponad dwustu nagrań takich audycji dostępnych na mojej stronie i słuchać tego w dowolnym terminie. Oczywiście na podanej stronie są pogadanki na różne tematy, więc te o sztucznej inteligencji trzeba sobie samemu wyszukać (na podstawie tytułów). Ale jeśli przez przypadek wysłucha się felietonu na trochę inny temat - to taka nieoczekiwana wizyta w nieznanej dziedzinie może czasem być fajną przygodą intelektualną.

A jeśli coś się nie spodoba - to można jednym kliknięciem to wyłączyć :-)

Zapraszam i zachęcam!
Trwa ładowanie komentarzy...