Forum “Zagrożenia światowego dziedzictwa kulturowego”

Pojutrze (w piątek, 30.06.2017) w Willi Decjusza rozpocznie się Międzynarodowe Forum Organizacji Pozarządowych na temat “Zagrożenia światowego dziedzictwa kulturowego”. W dwudniowych obradach weźmie udział 80 czołowych aktywistów z całego świata, reprezentujących organizacje pozarządowe z Polski, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Izraela, Indonezji, Turcji, Chin i Botswany.

Mój udział w otwarciu tego wartościowego wydarzenia wynika z faktu, że powierzono mi funkcję Przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia Willa Decjusza, o czym wspominałem we wcześniejszym wpisie. W związku z tym otrzymałem list, którego początek pokazuję:
Oczywiście zgodziłem się otworzyć obrady Forum i zachęcam Państwa do uczestnictwa w tej ważnej debacie - albo przynajmniej do śledzenia jej przebiegu, między innymi na dedykowanej stronie internetowej.Pozwalam sobie dodać, że im lepiej poznaję działalność Stowarzyszenia Willa Decjusza, któremu mam obecnie zaszczyt przewodniczyć, tym bardziej się cieszę, że nareszcie do tego Stowarzyszenia trafiłem. Dowiaduję się, że robi ono wspaniałe rzeczy dla kultury, sztuki, tolerancji i budowania więzi międzynarodowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej - i dołożę starań, żeby robiło to nadal.
Trwa ładowanie komentarzy...