Stowarzyszenie Willa Decjusza

Wczoraj (06.06.2017) odbyło się Zgromadzenie Ogólne Stowarzyszenia Willa Decjusza, które wybrało nowe władze Stowarzyszenia. Ponieważ Zgromadzenie wybrało mnie na Przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia na trzyletnią kadencję - chciałbym napisać tu kilka słów na jego temat.

Stowarzyszenie związane jest z pięknym zabytkowym pałacem i parkiem, którego nazwa wskazana jest w nazwie Stowarzyszenia
Willa Decjusza powstała w roku 1535 w Krakowie, wybudował ją Alzatczyk Jost Ludwig Dietz, w Polsce znany jako Justus Ludwik Decjusz, który przybył z Węgier do Krakowa w 1508 roku. Stowarzyszenie Willi Decjusza funkcjonuje już 22 lata, a jego charakter i cele najlepiej charakteryzuje deklaracja zawarta na jego stronie
Stowarzyszenie ma bardzo ambitne programy działań zarówno krajowych, jak i zagranicznych, by wymienić tylko Letnią Szkołę Wyszehradzką, przyznawanie nagrody imienia Sergio Vieira de Mello, Wysokiego Komisarza ds. Praw Człowieka, Wyszehradzkie Rezydencje Literackie, przyznawane stypendia twórcze i wiele innych.
Mnie samemu najbardziej podoba się akcja zatytułowana „Duży pies nie szczeka”. Jest to program adresowany do młodzieży, zwłaszcza do młodzieży z małych miejscowości. Celem projektu jest zwalczanie dyskryminacji i mowy nienawiści za pomocą autoironii, komizmu, muzyki i filmu. Tytuł bierze się z tego, że program ma przekonywać, iż ten, kto naprawdę ma siłę i argumenty - nie poniża się do obszczekiwania innych, tylko działa w inny sposób. Ponieważ sam byłem niedawno obszczekiwany przez różne małe kundelki - więc z tym większym zapałem angażuję się w akcje mające na celu promowanie dobrych praktyk.
Willa Decjusza jest otwarta dla wszystkich i proponuje bardzo szeroki zakres różnych programów. Jako przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia zapraszam wszystkich czytających ten tekst do Willi. Przekażcie, proszę, to zaproszenie także Waszym krewnym i znajomym :-) Na pewno wszyscy się zmieścimy - i będzie ciekawie!
Trwa ładowanie komentarzy...