Dzień Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego

Maj obfituje w różne święta. Jednym z nich jest Światowy Dzień Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego. Dokładna data tego święta (pod nazwą World Information Society Day) ustanowiona została rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ, przyjętą 27 marca 2006 roku. Ustalono, że dzień ten obchodzony będzie na całym świecie 17 maja. Wcześniej ta data była związana ze Światowym Dniem Telekomunikacji, a jej lokalizacja w kalendarzu upamiętniała fakt, że 17 maja 1865 roku powstał Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU).

Obchodom Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego (ŚDTiSI) patronuje UNESCO oraz sekretarz generalny wspomnianego wyżej ITU. W Polsce obchody te organizuje głównie Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP), chociaż w latach ubiegłych sporą rolę w tych obchodach odgrywało także Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI). Miało to dla mnie miłą konsekwencję, ponieważ podczas Wielkiej Gali Społeczeństwa Informacyjnego, która odbyła się 17 maja 2010 r. w Zamku Ujazdowskim w Warszawie, otrzymałem piękną (i bardzo ciężką :-) ) statuetkę INFOSTAT 2010 - jak napisano w stosownym dyplomie "za ogromny wkład i zaangażowanie w budowę i rozwój społeczeństwa informacyjnego w Polsce".W tym roku organizację ŚDTiSI przejął SEP, więc pełne i aktualne informacje na ten temat znaleźć można na stronie tego Stowarzyszenia. Zachęcam do śledzenia pojawiających się tam doniesień, bo program obchodów jest bogaty i obfituje w ciekawe propozycje. Natomiast okazało się, że także i ten organizator ma dla mnie miłą niespodziankę. Otrzymałem bowiem od Prezesa SEPu list:
Takiej prośbie się nie odmawia, dlatego mam przyjemność powiadomić Państwa, że na otwarcie konferencji
zostanie wygłoszony mój referat
Pełną informację na temat tego wydarzenia można znaleźć tutaj.

Konferencja okrągłego stołu w Sejmie RP będzie niestety imprezą zamkniętą, więc nie mogę Państwa na nią zaprosić. Natomiast dołożę starań, żeby na moim kanale w YouTube (do którego przy okazji zapraszam) możliwie szybko ukazała się wideo-relacja z tego wydarzenia.
Trwa ładowanie komentarzy...