Święto dzieci na AGH

Wszyscy kochamy dzieci i chcemy żeby rosły zdrowo i były szczęśliwe. Ponadto zależy nam na tym, żeby były mądre. Właśnie z taką motywacją - by dzieci nam mądrzały - działa na mojej uczelni zespół nazywający się AGH Junior. Jest to stosunkowo nowa inicjatywa Działu Promocji i Informacji AGH, skierowana do dzieci - typowo w wieku od 7 do 9 lat.

Zachęcam Państwa do zainteresowania się najnowszą imprezą organizowaną przez AGH Junior, a mianowicie Dniem Dziecka w bajkowej krainie nauki i techniki.Jak można przeczytać w przywołanym wyżej ogłoszeniu, dzieci będą mogły zapoznać się z urządzeniami zbudowanymi przez studentów AGH - między innymi, będzie tam robot rozdający cukierki, wyścigowy samochód AGH Racing, rakieta Beta, a także łazik marsjański i wiele innych.

Będą też stoiska przygotowane przez pracowników AGH specjalnie dla dzieci. Moją Katedrę reprezentować będzie dr hab. inż. Adam Piłat z demonstrujący lewitację magnetyczną.

Jako główny punkt programu mają być dwukrotnie prezentowane w Auli popularnonaukowe bajki dla dzieci. W tych prezentacjach mam uczestniczyć także ja, bo kiedyś napisałem takie dwie książeczki z bajkami popularyzującymi wiedzę o nauce i technice właśnie wśród dzieci. Będę więc w Auli opowiadał o tych książeczkach i o ich bohaterach: zabawnym jamniku Ralfie i mojej córce Asi, która go uczy różnych rzeczy.
Zapowiada się dobra zabawa, bo organizatorzy mają wypożyczyć stroje z teatru Groteska, więc będziemy przebrani. Prorektor AGH Wojciech Łużny (także autor książeczki dla dzieci!) będzie przebrany za czarnoksiężnika, a były dziekan mojego wydziału, profesor Antoni Cieśla (który ma być wodzirejem na tej imprezie) będzie pewnie przebrany za króla. Natomiast ja mam być przebrany za ... profesora. Bardzo jestem ciekaw, jak mnie ubiorą, żebym się młodzieży kojarzył z profesorem, ale zobaczymy :-)

Może jakaś dobra dusza nawet zrobi mi zdjęcie w tym przebraniu? Każda taka fotka nadesłana na mój adres: rtad@agh.edu.pl sprawi mi dużą radość!

Namawiam do udziału w tej zabawie, chociaż zwracam uwagę, że dzieci muszą być w zorganizowanych grupach i każda grupa musi mieć opiekuna, a ponadto od jutra (27.04.2017) od godziny 8:00 prowadzone są pod adresem junior@agh.edu.pl zapisy takich grup. Decyduje kolejność zgłoszeń, a ilość miejsc jest ograniczona.

Do zobaczenia!
Trwa ładowanie komentarzy...