Miły dla mnie akcent na początku krakowskiego Tygodnia Mózgu

Dzisiaj (13.03.2017) ruszył kolejny "Tydzień Mózgu". Ta popularnonaukowa impreza odbywa się rokrocznie w Krakowie już od 14 lat. Sympatyzuję z nią od zawsze, a w 2005 roku uczestniczyłem w niej czynnie z wykładem "Czy możliwe jest zbudowanie sztucznego mózgu?"

Streszczenie tego mojego dawnego wykładu znaleźć można tutaj, natomiast początek tegorocznego "Tygodnia mózgu" miał dla mnie znaczenie szczególne z innego powodu. Otóż Walne Zgromadzenie członków Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Kopernika organizującego rokrocznie "Tydzień Mózgu" nadało mi w grudniu ubiegłego roku najwyższe wyróżnienie, jakie taka organizacja może nadać, to znaczy godność Członka Honorowego. Dyplom związany z tą godnością
wręczono mi właśnie dzisiaj, przed rozpoczęciem pierwszego wykładu tegorocznego Tygodnia Mózgu.Ucieszyłem się bardzo, bo Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika funkcjonuje od 1875 roku i jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Warto odwiedzić jego stronę i skorzystać z proponowanych przez to Towarzystwo form popularyzacji wiedzy. Jako Członek Honorowy mogę Państwa do tego Towarzystwa serdecznie zaprosić!
Trwa ładowanie komentarzy...