Znowu niezwykłe wydarzenie w Uniwersytecie Otwartym AGH

Uniwersytety Otwarte to bardzo potrzebna inicjatywa edukacyjna, adresowana do wszystkich osób (w różnym wieku!), które by chciały wzbogacać swoją wiedzę, ale z różnych względów nie mogą tego robić w normalnym trybie studiowania na normalnym uniwersytecie. Inicjatywa ta nie jest nowa, pierwszy Uniwersytet Otwarty powstał bowiem w Anglii w 1969 roku. Obecnie Uniwersytetów Otwartych są setki, przy czym na przykład indyjski Indira Gandhi National Open University ma 3,5 mln. studentów. My w Uniwersytecie Otwartym AGH mamy trochę mniej słuchaczy, ale bardzo się staramy, żeby dać tym słuchaczom wszystko, co najlepsze.

Niedawno pisałem o tym, że inauguracja naszego UO odbyła się na scenie "Teatru Stu". Wpis na ten temat można znaleźć tutaj. Gdyby ktoś chciał obejrzeć tę uroczystość (inauguracją wraz z moim wykładem), to może znaleźć kompletny zapis wideo na tej stronie. Niestety zapis ten nie obejmuje wspaniałego przedstawienia z Jerzym Trelą w roli głównej, stanowiącego "część artystyczną" uroczystości. Po prostu prawa autorskie na to nie pozwoliły. Ale na spektakl "Wielki John Barrymore" w Teatrze Stu z Jerzym Trelą w roli głównej zdecydowanie warto się wybrać osobiście, nawet gdyby w tym celu trzeba było specjalnie przyjechać do Krakowa! Jest to prawdziwy koncert gry wybitnego aktora i głębokie (oraz gorzkie!) studium upadku wielkiej osobowości (John Barrymore), zniszczonej przez wiek i alkohol.Ale ozdobiona tym przedstawieniem inauguracja kolejnego semestru zajęć Uniwersytetu Otwartego AGH już była, ja natomiast dzisiaj chcę wspomnieć o tym, co będzie.

Będzie już niedługo, bo jutro (19.11.2016)!

Będzie to mianowicie kolejny wykład w Uniwersytecie Otwartym AGH. Niby nic wielkiego - skoro jest Uniwersytet, to są oczywiście wykłady. Ale jutrzejszy wykład będzie unikatowy, bo będzie w całości "na żywo" transmitowany przez TVP3 Kraków.

To jest absolutna nowość!

Jeśli to się przyjmie, to będziemy mogli docierać z naszymi wykładami do tych osób (wielu osób!), którym różne przyczyny nie pozwalają przyjść osobiście na salę wykładową, a które bardzo by chciały skorzystać z tej formy dokształcania się bez wychodzenia z domu.

Informacja o tym niezwykłym wydarzeniu w formie plakatu jest pokazana w nagłówku tego wpisu, a wszystkich Państwa, którzy będą chcieli i mogli w tym uczestniczyć, zapraszam przed telewizory!

Obiecuję, że gdy będę dysponował nagraniem tego wykładu - to też je Państwu udostępnię :-)
Trwa ładowanie komentarzy...