Wracam do tematu podziemnych potworów

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/niewiarygodne-zdj%C4%99cia-ogromnych-dziur-w-ziemi/ss-AAgSVNn?ocid=spartandhp&fullscreen=true#image=45
Pisałem już na tym blogu o zagrożeniach, jakie czają się w głębi ziemi w związku z zapadającymi się starymi wyrobiskami górniczymi (lub pustkami podziemnymi powstającymi w wyniku naturalnych procesów geologicznych, które jednak w Polsce są rzadsze). Użyłem wtedy określenia "podziemny potwór", ale w związku z krytyką tego sformułowania przez Osoby, z których zdaniem się liczę - ostatecznie mój wpis opublikowany w maju bieżącego roku miał mniej ekscytujący tytuł: "Jak metodami naukowymi wykryć zagrożenie z głębokiej przeszłości czyhające w głębi ziemi?"

Wpis ten można przeczytać tutaj. Ostatnio jednak natknąłem się na serię zdjęć, pokazujących, co się dzieje, gdy taka wędrująca podziemna pustka dotrze na powierzchnię. Przyczyny i mechanizmy takiej wędrówki, a także metody naukowego wykrywania takiego zagrożenia opisałem w tym cytowanym wyżej majowym wpisie. Natomiast namawiając Państwa do tego, żeby obejrzeć przywołane zdjęcia zapytuję, czy nie miałem jednak racji, pisząc początkowo o podziemnych potworach?
Trwa ładowanie komentarzy...